Kalendarium

2019

EVENT

DATUM & TID

PLATS




FEBRUARI

FEBRUARI

FEBRUARI




Danslaboratorietnslaboratioriet

Skapande skola

25/2

8.40, 9.30, 12.00, 12.50

Lekebergsskolan, mellanstadiet

Danslaboratioriet

Skapande skola

26/2

12.00, 12.50, 13.40

Lekebergsskolan, mellanstadiet

Danslaboratioriet

Skapande skola

27/2

8.40, 9.30, 12.00, 12.50, 13.40

Lekebergsskolan, mellanstadiet

Danslaboratioriet

Skapande skola

28/2

8.40, 9.30, 12.00, 12.50

Lekebergsskolan, mellanstadiet




MARS

MARS

MARS




Danslaboratioriet

Skapande skolaande skola

1/3

8.40, 9.30, 12.00, 12.50, 13.40

Lekebergsskolan, mellanstadiet

Känslolabyrinten

Skapande skola

19/3

8.20

Mullhyttan, mellanstadiet

Danslaboratioriet

Skapande skola

19/3

10.15, 12.20, 13.10

Lekebergsskolan, grundsärskolan

Känslolabyrinten, utdrag

20/3

Örebros utbudsdag

Känslolabyrinten

Skapande skola

21/3

8.20

Mullhyttan, mellanstadiet

Danslaboratioriet

Skapande skola

21/3

10.15, 12.20, 13.10

Lekebergsskolan, grundsärskolan

Känslolabyrinten

Skapande skola

22/3

8.20

Mullhyttan, mellanstadiet

Danslaboratioriet

Skapande skola

22/3

10.15, 12.20, 13.10

Lekebergsskolan, grundsärskolan

Danslaboratioriet

Skapande skola

27/3

10.00, 10.50, 12.35, 13.25

Hidinge skola, mellanstadiet

Danslaboratioriet

Skapande skola

27/3

10.00, 10.50, 12.35, 13.25

Hidinge skola, mellanstadiet

Danslaboratioriet

Skapande skola

27/3

9.10, 10.50, 12.35

Hidinge skola, mellanstadiet




APRIL

APRIL

APRIL




nslolabyrinten Workshops

1/4

Botkyrka

Känslolabyrinten Föreställningar

2/4

10.00 & 12.00

Subtopia, Botkyrka

Känslolabyrinten Workshops

3/4

Botkyrka

Känslolabyrinten Föreställningar

4/4

10.00 & 12.00

Subtopia, Botkyrka

Känslolabyrinten Föreställningar

5/4

10.00 & 12.00

Subtopia, Botkyrka

Känslolabyrinten, utdrag

9/4

Utbudsdag, Gävle teater, Gävle




KALENDERN UPPDATERAS LÖPANDE

KALENDERN UPPDATERAS LÖPANDE

KALENDERN UPPDATERAS LÖPANDE







2018018

2018

2018




JUNI






Sommardans

Repetitioner

18/6 - 21/6

Forsa Folkhögskola

Sommardans

Repetitioner, genrep

25/6 - 27/6

Söderhamn

Valet.nu

Premiär!

(Sommardans)

28/6

12.00 & 15.00


Söderhamn

Fst 1: Tribunen

Fst 2: Skateboardparken

Valet.nu

(Sommardans)

29/6

kl 13.00 & 15.00

Hudiksvall

Gågatan, Hudiksvalls centrum




JULI






Valet.nu

(Sommardans)

2/7 kl 13.00 & 15.00

Ljusdal,

Stenegård (barnområdet)

Valet.nu

(Sommardans)

3/7 kl 13.00 & 15.00

Bollnäs,

Brotorget

Valet.nu

(Sommardans)

4/7 kl 13.00 &14.30

Alfta,

Ol-Andersgården

Valet.nu

(Sommardans)

5/7 kl 11.00 & 14.00

Sandviken

Fst 1: Krysset

Fst 2: Stadsparken

Valet.nu

(Sommardans)

6/7 kl 12.00 & 15.00

Gävle,

Drottninggatan




EXTREME DANCE CAMP

För anmälan - se längst ner


Subtopia


Extreme dance camp


9/7 kl 13.00 - 16.00

Subtopia,

Danssalen


Extreme dance camp

10/7 kl 13.00 - 16.00

Subtopia,

Danssalen

Extreme dance camp

11/7 kl 13.00 - 16.00

Subtopia,

Danssalen

Extreme dance camp

12/7 kl 13.00 - 16.00


Subtopia,

Danssalen




Danssommarjobbet Värnamo

Repetitioner

16/7 - 20/7

Värnamo,

Kulturskolan




AUGUSTI






Danssommarjobbet Värnamo

Repetitioner

13/7 - 17/7

Värnamo,

Kulturskolan




SEPTEMBER






#SLUTSPURTEN

Danssommarjobbet Värnamo

Premiär!

2/9 kl 20.00

Värnamo,

Gummifabriken

Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

3/9 kl 8.15 - 13.15

Mossleskolan, Värnamo

Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

4/9 kl 8.15 - 13.15

Mossleskolan, Värnamo

VALET.NU

Dansfestivalen, DansPlats Skog

8/9 kl 18.00

DansPlats Skog,

Kallbäcksvägen 25, Stråtjära




OKTOBER






Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

8/10

Banslättskolan, Tullinge

Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

9/10

Banslättskolan, Tullinge

Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

10/10

Filosofiska skolan, Skarpnäck

Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

11/10

Filosofiska skolan, Skarpnäck

Känslolabyrinten Repetitioner

12/10

Subtopia

Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

17/10

Lekeberg

Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

18/10

Lekeberg

Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

22/10

Lekeberg

Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

23/10

Lekeberg

Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

24/10

Lekeberg

Känslolabyrinten Skapande Skola

Workshops

25/10

Lekeberg

Känslolabyrinten Repetitioner

26/10

Stockholm

Höstlovskurs

"Fear"

10-14 år

29/10

Subtopia

Höstlovskurs

"Fear"

10-14 år

30/10

Subtopia

Höstlovskurs

"Fear"

10-14 år

31/10

Subtopia




NOVEMBER






Höstlovskurs

1/11

Subtopia

Höstlovskurs

2/11

Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

12/11

Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

13/11

Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

14/11

Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

16/11

Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

19/11

Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

20/11

Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

21/11

Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

22/11

Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

23/11

Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

26/11

Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

27/11

Subtopia

Känslolabyrinten PREMIÄR!

(fullbokad)

28/11

Subtopia

Känslolabyrinten Föreställningar

(fullbokade)

29/11

Loftet, Subtopia

Känslolabyrinten Repetitioner

30/11

Loftet, Subtopia

Känslolabyrinten Föreställningar

9.15

11.30

12.30

3/12

Skarpnäcks Kulturhus

Boka biljett nedan

Känslolabyrinten Föreställningar

9.30

11.30

12.30

4/12

Skarpnäcks Kulturhus

Boka biljett nedan

Känslolabyrinten Föreställningar

10.00

12.00

5/12

Skarpnäcks Kulturhus

Boka biljett nedan

Känslolabyrinten Föreställningar

9.30

11.00

12.30

7/12

Mossleskolan, Värnamo